Proč cestovat na Mallorku

Mallorca

PROČ CESTOVAT NA MALLORKU?

Vybíráte rodinnou dovolenou nebo se snažíte najít ideální místo pro strávení romantických chvil ve dvou a máte pocit, že je takřka nemožné najít destinaci, kde by si přišli na své milovníci dobrého jídla, bělostných písčitých pláží, sportovci, vyznavači adrenalinových atrakcí i romantické duše? Už nehledejte. Největší z Baleárských ostrovů, omývaný průzračně čistými vodami Středozemního moře, v sobě dokonale snoubí luxus špičkových hotelových resortů, zasněné horské vesničky, rajské pláže, zábavní parky plné dětského smíchu, pulzující letoviska i vznešenost gotických katedrál. Kouzlo Mallorky je ukryto v její rozmanitosti, kterou si díky příjemnému podnebí můžete užívat velkou část roku.

Největší chloubou ostrova je bezesporu členité pobřeží, s téměř dvěma stovkami písčitých pláží, z nichž některé jsou považovány za nejkrásnější na světě. Můžete vybírat mezi živým letovisky, s vyhlášenými nočními kluby ve kterých bujará zábava končí až s východem slunce i poklidnými městečky s příjemně ospalou atmosférou, jako stvořenou pro rodinnou dovolenou. Jiskřičky nadšení v očích dětí vykouzlí návštěva některého ze zábavních parků. Blízké setkání se zvířaty si můžete užít v delfináriu, mořském akváriu nebo na safari.

Dříve narození cestovatelé ocení pohodlí luxusních hotelových resortů s moderními relaxačními centry, špičkovou zdravotnickou péči, širokou síť adults only hotelů i pozvolný vstup do moře. Vždy se však můžete spolehnou na příslovečnou španělskou pohostinnost.

Pokud vás omrzí koupání v průzračně čistých, sluncem prohřátých vodách Středozemního moře, můžete vyrazit za poznáváním přírodních krás ostrova. Nádherné výhledy, národní parky, tajuplné jeskyně, strmá skaliska i charismatické vesničky vám zůstanou navždy v srdci. Nezáleží na tom jaký zvolíte dopravní prostředek. Celým ostrovem vede celá řada tras pro pěší, cyklisty i hustá silniční síť.

Mallorca se může pochlubit také bohatou historií, která na vás dýchne během procházky ulicemi hlavního města Palma de Mallorca. Množství obdivuhodně zachovalých kostelů, působivá katedrála, turecké lázně, maurský palác , celá řada galerií i tradiční trhy plné barev a vůní dodávají místu punc jedinečnosti.

Nechcete-li nechat své tělo zahálet ani na dovolené, pak můžete volit mezi vodními sporty, golfem, potápěním, jízdou na koni, rybařením, horolezectví, joggingem, cvičením ve fitness centru či jógou. Ruku v ruce s lehkou středomořskou kuchyní, vynikajícími víny a nakažlivým optimismem místních obyvatel je Mallorca dokonalým synonymem pro zdravý životní styl.

Dovolenkové destinace Mallorcy

Palma de Mallorca Santa Ponsa El Arenal Sa Coma

Autor
Pavol Kučák
Páčil sa vám článok? Môžete ho ľahko zdieľať na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi..

mohlo by vás zaujímať

NEWSLETTER

Novinky emailem?

Nenechte si ujít žádný volný termín vaší ideální dovolené a přihlašte se k odběru novinek.